نیوجرسی

نیوجرسی چیست؟

اين قطعه اولين بار در سال 1968 در کانادا شهر نیوجرسی مورد استفاده قرار گرفت

نیوجرسی یکی از بخش ‌های اصلی در طراحی، ساخت و بهره ‌برداری از جاده ‌ها و معابر میزان ایمنی حمل و نقل است؛ یعنی باید قبل از بهره‌ برداری از پروژه مطمئن باشیم که جاده ساخته شده قدرت تحمل وزن و فشار وسایل عبوری را دارد و باعث انحراف و تصادف آن ‌ها یا فرورفتگی نمی ‌شود. حفاظ ‌های بتنی به نام نیوجرسی در این زمینه به‌ خوبی عمل کرده و برای جداسازی معابر و جاده ‌ها به‌کار می ‌رود. اختراع نیوجرسی بتنی تحولی عظیم در عمران جاده ‌ها ایجاد کرد و باعث شد خسارت ‌های جانی و مالی ناشی از تصادفات تا حد زیادی کاهش پیدا کند.

 

 قطعات نیوجرسی بتنی که از بتن مسلح ساخته می شوند دارای استحکام بسیار بالایی بوده و امکان تخریب و تغییر شکل آن ها در برخورد با اجسام سنگین بسیار پایین است. از این رو دارای خاصیت حفاظتی بالایی هستند.

فرایند تولید نیوجرسی

برای تولید موانع نیوجرسی، مانند هر قطعه‌ی بتنی دیگری نیاز به قالب‌بندی می‌باشد. قالب های فلزی نیوجرسی بتنی در گروه قالب های خاص قرار می‌گیرند و توسط ورق‌های فلزی تولید می‌شوند. قالب های نیوجرسی برای ساخت موانع نیوجرسی بر اساس نیاز مشتریان در سایزها و مدلهای مختلف تولید میشوند.

بتن مورد نیاز برای تولید این قطعات در خط تولید استاندارد بتن آماده شرکت پایدار بتن  تهیه شده و بعد از ریخته‌گری در قالب‌هایی که از قبل طراحی و ساخته  شده اند انجام شده و بعد از گذشت زمان استاندارد، فرآیند عمل آوری با استفاده از بخار شروع می‌شود.

 

 

 

 

مطالب مربوط

کفپوش کابین آسانسور

کفپوش کابین آسانسور

کفپوش کابین آسانسور   کفپوش کابین آسانسور   کفپوش کابین آسانسور متناسب با نوع و طرح داخلی کابین تعیین می‌گردد. تعیین کفپوش مطلوب برای کابین یکی‌از

ادامه مطلب »
کوبیک چیست؟

کوبیک چیست؟

کوبیک چیست؟     کوبیک چیست؟   کوبیک چه می باشد؟ کوبیک نوعی سنگ میباشد که از سالیان پیش برای سنگ فرش خیابان ها ،

ادامه مطلب »
انواع سنگ مشکی

انواع سنگ مشکی

انواع سنگ مشکی   انواع سنگ مشکی انواع سنگ مشکی و کاربردآن سنگ گرانیت یکی‌از بزرگترین سنگ های ساختمانی مو جود در سطح زمین است.

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *