نمونه هایی از انواع بتن

نمونه هایی از گونه های بتن

بتن پلیمری

نمونه هایی از انواع بتن

از بتن پلیمری میتوان در ساخت و سازهای جدید و نماهای داخلی و فرنگی، و همینطور ترمیم تخریب های مو جود در سازه ها بهره مند شد. این بتن با رزین های پلیمری مخلوط گردیده و از روش برخورد های شیمیایی، خاصیت پلیمر مثلا وزن پایین، استحکام زیاد و مقاومت در برابر موقعیت آب وهوایی را به دست میاورد. بتن های پلیمری به علت سازش با موقعیت محیطی به‌سرعت سخت و مستحکم میگردند.

نمونه هایی از انواع بتن

بتن غلتکی

بتن غلطکی (RCC) بتنی با اسلامپ صفر میباشد که در سازه های بزرگ مانند سدها به کار رفته و جهت اجرای آن به ماشین آلات راه سازی و غلتک ها نیاز میباشد. هزینه معدود و دوام بالا در قبال تغییرات جوی این بتن را مورد توجه کشورهای پیشرفته قرار داده و از طرفی با توجه به ارزش بالای مشتقات نفتی، دوام اندک و مضرات زیست محیطی جبران ناپذیر آنان، رویه بتنی (RCCP) جایگزین قابل قبولی برای آسفالت به شمار میرود.

نمونه هایی از انواع بتن

بتن خود تراکم

این نوع بتن از گروه بتن های با کارایی بالا می باشد که در همه پروسه یکنواخت بوده و به محض ریخته شدن به راحتی و بدون نیاز به ویبره فضای قالب را لبریز می نماید؛ در نتیجه آرماتورهای مو جود در قالب را، هرچند با شبکه بندی فشرده، به کمک جریان سرازیر خویش میپوشاند. عدم تولید آلودگی صوتی به علت استفاده نکردن از ویبراتور سبب گردیده تا از این بتن در اجرای پروژه های بتنی در شهرها و فضا های پر رفت و آمد استقبال خواهد شد.

نمونه هایی از انواع بتن

بتن نمایان (اکسپوز)

از این بتن تحت عنوان سطح آخرین عمل استفاده شده که برای مثال کاربردهای آن میتوان به پل ها و نمای فرنگی بعضی ساختمان ها اشاره نمود. مزایای برجسته بتن اکسپوز امکان ساخت‌و‌ساز در بعد ها متنوع و قابلیت اجرا در همگی فصل ها است. در اجرای این نوع بتن سطح کار و نمای ظاهری از اهمیت ویژه ای شامل است؛ از این رو به منظور پرهیز از اختلالات اجرایی و ظاهر نامناسب، توجه به کیفیت قالب ها و دیگر نکات اجرایی ضروری هست.

نمونه هایی از انواع بتن

نمونه هایی از انواع بتن

بتن آب بند

بتن آب بند به بتنی گفته میشود که در آن نفوذ پزیری آب به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده میباشد. این نوع بتن در مخازن، حوضچه ها و استخرها کاربرد دارد که به منظور داشتن اجرایی بی عیب و نقص شناخت دقیق مواد آب بند، ویژگی ها و خصوصیت های پروژه و دقت به شرایط محیطی و جوی ضروری میباشد. با به کارگیری از این بتن از جریان آب به درون یا بیرون از سازه پرهیز گردیده و دیگر نیازی به نصب زمانبر و پیچیده خطوط اتصال (یا این که درز، یا لولا…) نمی‌باشد.

نمونه هایی از انواع بتن

نمونه هایی از انواع بتن

مطالب مربوط

کفپوش کابین آسانسور

کفپوش کابین آسانسور

کفپوش کابین آسانسور   کفپوش کابین آسانسور   کفپوش کابین آسانسور متناسب با نوع و طرح داخلی کابین تعیین می‌گردد. تعیین کفپوش مطلوب برای کابین یکی‌از

ادامه مطلب »
کوبیک چیست؟

کوبیک چیست؟

کوبیک چیست؟     کوبیک چیست؟   کوبیک چه می باشد؟ کوبیک نوعی سنگ میباشد که از سالیان پیش برای سنگ فرش خیابان ها ،

ادامه مطلب »
انواع سنگ مشکی

انواع سنگ مشکی

انواع سنگ مشکی   انواع سنگ مشکی انواع سنگ مشکی و کاربردآن سنگ گرانیت یکی‌از بزرگترین سنگ های ساختمانی مو جود در سطح زمین است.

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *