تاریخچه و ملات بلوک های بتنی

تاریخچه و ملات بلوک های بتنی

اگر چه تاریخ استفاده از بلوک های بتنی به دوران رومیان، یونانیان و حتی مصری ها بر می‌گردد، ولی بلوک های امروزی او‌لین بار در مقادیر متوسط در اواسط قرن نوزدهم مورد استفاده قرار گرفتند. در اوایل قرن بیستم، تولید بلوک به نوعی صنعت تبدیل شد.

تاریخچه و ملات بلوک های بتنی

تاریخچه

در او‌لین بلوک های تشکیل شده درایالات متحده، از ترکیب سیمان با ترکیباتی شامل مواد باطله و هدر رفته فرایندهای صنعتی مانند ذغال نیم سوز باقی مانده از دستگاه های گازسوز، کوره های ذغال سنگ و تفاله شیشه در کوره های انفجار استفاده می‌شد. این بلوک های سبک وزن اول مانند پارتیشن های داخلی به خاطر شیوه استفاده آسان و قیمت مناسب در بین اکثریت از محبوبیت بسیاری برخوردار بودند.

از سال ۱۹۵۰ به بعد، وقتی که استفاده از مصالح ارزان تر و مقرون به صرفه به میان آمد، به کارگیری از بلوک های بتنی به صورت گسترده و چشمگیری جایگزین آجرهای مورد استفاده در لایه های داخلی شد. امروزه تنوع بسیار متعددی بین بلوک های بتنی مشهود است که‌این تنوع در به کار گیری از آنها در پی ریزی دیوارها، دیوارهای حفره دار، دیوار های یک دست و دیوارهای دیوایدر به چشم می خورد و تحت عنوان مولفه اساسی در تولید کفپوش بتنی مورد توجه قرار میگیرد. مزیت بلوک های بتنی در تنوع استقامت آنها، عایق بندی و کم کردن صدا است.

تاریخچه و ملات بلوک های بتنی

تاریخچه و ملات بلوک های بتنی

ملات بلوک CLC

علاوه بر اضافه کردن مواد زیر در تولید بلوک های بتن، در ساخت بتن از حباب های هوا برای متخلخل بودن بلوک استفاده می نمایند.
از این رو بلوک های CLC یا بتنی از مقاومت بالا و نیز وزن بسیار کمی برخودار میباشند.
مواد زیر در ملات بلوک بتنی افزوده میگردد.

  • آب
  • پوکه معدنی (فلاح)
  • سیمان پرتلند
  • ماسه
  • شن
  • کفسازها

 

مطالب مربوط

کفپوش کابین آسانسور

کفپوش کابین آسانسور

کفپوش کابین آسانسور   کفپوش کابین آسانسور   کفپوش کابین آسانسور متناسب با نوع و طرح داخلی کابین تعیین می‌گردد. تعیین کفپوش مطلوب برای کابین یکی‌از

ادامه مطلب »
کوبیک چیست؟

کوبیک چیست؟

کوبیک چیست؟     کوبیک چیست؟   کوبیک چه می باشد؟ کوبیک نوعی سنگ میباشد که از سالیان پیش برای سنگ فرش خیابان ها ،

ادامه مطلب »
انواع سنگ مشکی

انواع سنگ مشکی

انواع سنگ مشکی   انواع سنگ مشکی انواع سنگ مشکی و کاربردآن سنگ گرانیت یکی‌از بزرگترین سنگ های ساختمانی مو جود در سطح زمین است.

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *