ماستیک و درزگیر بتن

ماستیک چیست؟

ماستیک و درزگیر بتن

ماستیک محصولی میباشد که از آن برای آب بندی استفاده می ‌گردد. یکی از خصوصیت ‌های اساسی و مثبت ماستیک‌ ها این است که بعداز کیورینگ نیز حالت انعطاف پذیر خود را حفظ می‌ نماید. همینطور ماستیک بر روی سطوحی از جنس دیگر نیز قابل استفاده میباشد. بر روی سطوحی از چوب، آلومینیوم، شیشه و سنگ مرمر نیز می ‌توان از ماستیک بهره برد. برخی پیمان‌ کاران از ماستیک به عنوان نوعی اتصال دهنده استفاده می‌ کنند. به طور نمونه از آن برای اتصال پنجره ‌ها به سازه ‌ی اصلی ساختمان استفاده می گردد. شکاف‌ های موجود در حمام و سرویس بهداشتی را می ‌توان به وسیله‌ ی ماستیک پر کرد تا از درز آب و رطوبت جلوگیری گردد. در کفپوش‌ ها و کف بام نیز از محصولات متفاوت و متنوع ماستیک‌ ها می ‌توان برای درزگیری و آب بندی بتن استفاده کرد.

انواع ماستیک

ماستیک و درزگیر بتن جهت جلوگیری از ترک خوردگی استفاده می‌گردد.

از انواع ماستیک ها می شود به ماستیک پایه قیری، ماستیک درزبندی بتن، ماستیک گرم، ماستیک پلی یورتان اشاره نمود. ماستیک ‌ها معمولا چیزی در حدود ۵ سال قدمت دارند و بعد از آن باید جایگزین شوند تا کیفیت مناسب و مورد نظر از بین نرود. ضروری است که قبل از قرار دادن ماستیک در سطح مورد نظر، آن سطح تماما خشک و تمیز باشد.

ماستیک و درزگیر بتن

انواع پوشش ماستیک

درزبندهای متفاوتی در بازار موجود میباشد که از میان آن‌ها می شود به درز گیرهای سیلیکونی، پلی سولفیدی، اکریلیک، ضد آب، ضد آتش و اپوکسی به عنوان پر کاربرد ترین درزبندها اشاره نمود. در میان درزبندها بعضی به صورت مایع، بعضی به صورت خمیری و همینطور به صورت چسب غلیظ وجود دارند. زمان خشک شدن چسب ماستیک به رطوبت، عمق درز بستگی دارد.
ماستیک نوعی درزبند میباشد که به هر ماده ای می چسبد و بعد از خشک شدن حالت لاستیکی دارد، به همین دلیل در طول چسباندن سطح های مورد نظر انعطاف خود را حفظ می نماید. ماستیک پلی پورتان به شیشه، آلومینیوم، بتن، مرمر، استیل، تخته کانال و چوب به خوبی می چسبد. ماستیک مقاومت گرمایی بالایی دارد و از کاربرد چسب ماستیک در صنعت در تعمیر کانال گرمایشی و تهویه هوا می توان اشاره نمود. نحوه استفاده از چسب ماستیک با توجه به کاربرد آنها متفاوت است.

ماستیک و درزگیر بتن

ماستیک و درزگیر بتن

مطالب مربوط

کفپوش کابین آسانسور

کفپوش کابین آسانسور

کفپوش کابین آسانسور   کفپوش کابین آسانسور   کفپوش کابین آسانسور متناسب با نوع و طرح داخلی کابین تعیین می‌گردد. تعیین کفپوش مطلوب برای کابین یکی‌از

ادامه مطلب »
کوبیک چیست؟

کوبیک چیست؟

کوبیک چیست؟     کوبیک چیست؟   کوبیک چه می باشد؟ کوبیک نوعی سنگ میباشد که از سالیان پیش برای سنگ فرش خیابان ها ،

ادامه مطلب »
انواع سنگ مشکی

انواع سنگ مشکی

انواع سنگ مشکی   انواع سنگ مشکی انواع سنگ مشکی و کاربردآن سنگ گرانیت یکی‌از بزرگترین سنگ های ساختمانی مو جود در سطح زمین است.

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *