خصوصیات و ویژگی های ماستیک پلی یورتان

✔ خصوصیات و ویژگی های ماستیک پلی یورتان

مزایای بسیار زیاد ماستیک پلی یورتان سبب شده‌است تا این جنس یکی از محصولات پر طرفدار میان ماستیک های گوناگون باشد و همینطور به طور کلی یکی از مواد پرطرفدار در زمینه ‌ی آب بندی میباشد.

کیفیت بالای این ماده و داشتن سطحی قابل انعطاف و صاف سبب ساز شده تا ماستیک پلی یورتان یکی‌از پرطرفدارترین مواد آب بندی بتن در سطح های خارجی بتنی و غیر بتنی باشد.

ولی این سطح قابل انعطاف و صاف منجر نمیشود که شکل جامد آن‌ها در داخل حفظ نشود، بلکه این موقعیت جامد در باطن ماده وجود خواهد داشت و این چنین میباشد که آب بندی به نحو احسن شکل می پذیرد.

در سطوحی که در آن ها از ماستیک پلی یورتان استفاده شده است ، دیگر نیازی به بتونه کاری و صافکاری از این دست نخواهد بود.

از ماستیک های پلی یورتان به خاطر خاصیت آب بندی بالایشان می توان در فضاهای خارجی نظیر پشت بام یا این که حیاط نیز به کار گرفت.

ماستیک پلی یورتان در درزگیری های بتنی

 خصوصیت ماستیک پلی یورتان در فضاهای باز

در واقع می توان با خیالی راحت از این ماده در فضاهای باز بهره مند شد، به این دلیل‌که طبیعتا خواص آب بندی آنها سبب ساز می گردد تا در برابر باد و باران و برف نیز مقاوم باشند.

در بخش های خاصی از ساختمان که دماهای بسیار پایین یا این که دماهای بسیار بالایی دارند، فقط ماده ‌ای که می توان از آن برای آب بندی استفاده نمود ماستیک پلی یورتان است.

به صورت نمونه کانال های کولر یا این که کانال های هیتر فضاهای می‌باشند که به صورت معمول به ترتیب دماهای کم و پایینی دارند. در‌این فضاها تنها می توان از ماستیک پلی یورتان استفاده نمود.

در حالی که استفاده از اشکال دیگر مواد برای آب بندی باعث ایجاد خوردگی بر روی فلزات میشود البته ماستیک پلی یورتان چنین خصوصیت ای ندارد و به هیچ عنوان چنین مشکلی را برای فلزات ایجاد نمی کند.

تا قبل از این نیز اشاره کردیم که ماستیک پلی یورتان دارنده انعطاف پذیری خاصی میباشد و همین مسئله منجر میگردد تا به کارگیری از آنان در مفاصل و جاهایی که ممکن است حرکت یا این که لرزش داشته باشند بسیار مطلوب باشد.

ولی با این حال پیشنهاد ‌ی اکید و عمومی این میباشد که در مفاصلی که دارنده حرکات طولی و یا این که عرضی بسیار زیاد می‌باشند، از این ماده استفاده نشود.

ماستیک پلی یورتان وقتی که تحت فشار ثابتی بر رویشان باشد شایسته ترین عملکرد خودشان را به نمایش میگذارند.

 خصوصیات و ویژگی های ماستیک پلی یورتان

 خصوصیات و ویژگی های ماستیک پلی یورتان

 همینطور این نکته می بایست مورد توجه قرار بگیرد که برای این که ماستیک بهترین کارایی خودش را به نمایش بگذارد، می بایست به طور لایه‌ ای ضخیم بر روی سطح مورد نظر قرار بگیرد و در صورتیکه لایه نازک باشد، ماستیک کارایی قابل قبولی نخواهد داشت.

1. سریع خشک
2. مقاومت بالا در برابر اشعه UV
3. دوام عالی
4. چسبندگی عالی به بتن، شیشه، سرامیک، سطح ها رنگ آمیزی شده و …
5. مقاومت بالا در برابر تنش های برشی

مطالب مربوط

کفپوش کابین آسانسور

کفپوش کابین آسانسور

کفپوش کابین آسانسور   کفپوش کابین آسانسور   کفپوش کابین آسانسور متناسب با نوع و طرح داخلی کابین تعیین می‌گردد. تعیین کفپوش مطلوب برای کابین یکی‌از

ادامه مطلب »
کوبیک چیست؟

کوبیک چیست؟

کوبیک چیست؟     کوبیک چیست؟   کوبیک چه می باشد؟ کوبیک نوعی سنگ میباشد که از سالیان پیش برای سنگ فرش خیابان ها ،

ادامه مطلب »
انواع سنگ مشکی

انواع سنگ مشکی

انواع سنگ مشکی   انواع سنگ مشکی انواع سنگ مشکی و کاربردآن سنگ گرانیت یکی‌از بزرگترین سنگ های ساختمانی مو جود در سطح زمین است.

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *