انواع ماستیک بر پایه قیر

✔ انواع ماستیک بر پایه قیر

همانگونه که تا قبل از این نیز اشاره شد، ماستیک بر پایه قیر به دو نوع تقسیم می‌گردد:

1. ماستیک بر پایه قیر گرم
2. ماستیک بر پایه قیر سرد

انواع ماستیک بر پایه قیر

✔ ماستیک بر پایه قیر سرد

این نوع ماستیک یک درزگیر الاستیک میباشد که بر پایه لاستیک بیتومن ایجاد می‌شود و به طور طبیعی خشک می شود. این نوع ماستیک پس از اجرا مقاومت بسیار بالایی در برابر حرارت و حالت مختلف جوی دارا خواهد بود. از این نوع ماستیک بر پایه قیر میتواند در همه درزهای عمودی و افقی استفاده نمود. درزبندی کانال های آبرسانی دیگر گزینه کاربرد این نوع ماستیک میباشد. از ماستیک قیر سرد برای درزبندهای بتن پیاده روهای بتنی، پل ها، سقف ها و آسفالت ها استفاده می گردد. برای پر کردن درز انقطاع دربین ساختمان های متفاوت در پشت بام ها نیز از این نوع ماستیک بر پایه قیر استفاده می‌گردد.

انواع ماستیک بر پایه قیر

انواع ماستیک بر پایه قیر سرد

خصوصیت های ماستیک بر پایه قیر سرد

مهمترین خصوصیت ماستیک بر پایه قیر سرد مقاومت بالای آن در برابر حرارت و همینطور تغییرات گوناگون جوی میباشد. بعداز مصرف هیچ گونه شره‌ ای نخواهد داشت و چسبندگی آن به سطوح بتنی، سیمانی و فلزی عالی میباشد. قادر است دمای بین منفی پنج درجه سانتی گراد تا مثبت هفتاد درجه سانتی گراد را تحمل نماید. همینطور چنانچه در تماس با آب دریا باشد، هیچ گونه مشکلی برایش پیش نمی آید.

✔ ماستیک بر پایه قیر گرم

ماستیک بر پایه قیر گرم نیز یک نوع درزگیر الاستیک میباشد که بر اساس لاستیک بیتومن تولید می‌گردد. شکل مصرف آن نیز به این شکل میباشد که تا حدی که به طور کامل جاری و روان گردد، گرم شده و بعد از آن برای پوشش درزهای اجرایی مورد مصرف قرار میگیرد. حداکثر دمای مجاز استفاده از ماستیک بر پایه قیر گرم، ۱۹۰ درجه سانتی گراد میباشد. تفاوت این ماستیک با ماستیک نوع سرد در مقاومت آن هاست. ماستیک بر پایه قیر گرم زیرا در حرارت و دمای بالا اجرا می گردد، بعداز اجرا نیز مقاومت بیشتری نسبت به نوع سرد آن دارد.

انواع ماستیک بر پایه قیر

انواع ماستیک بر پایه قیر گرم

خصوصیت های ماستیک بر پایه قیر گرم

این نوع ماستیک نیز مقاومت بسیار خوبی در برابر وضعیت جوی دارد و در صورتی در معرض آب دریا یا فاضلاب قرار بگیرد، هیچ گونه آسیبی در آن ایجاد نمی‌شود. انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد و به سطح های مختلف بتنی، چوبی و آهنی به خوبی می چسبد. قبل از مصرف این کالا بایستی دقت داشت که همگی سطوحی که می‌خواهیم ماستیک را بر روی آن ها اجرا کنیم، باید تمیز، خشک و عاری از هر گونه ذرات معلق باشند. ماستیک قبل از استفاده در بشکه های بزرگی ریخته میگردند و در دمایی دربین ۱۴۰ تا ۱۹۰ درجه سانتی گراد حرارت می‌بینند تا به حالت روان و با کارایی بالا در بیایند. دقت فرمایید که دمای ۱۹۰ درجه حد بالا میباشد و حرارت نباید از این عدد فراتر برود.

مطالب مربوط

کفپوش کابین آسانسور

کفپوش کابین آسانسور

کفپوش کابین آسانسور   کفپوش کابین آسانسور   کفپوش کابین آسانسور متناسب با نوع و طرح داخلی کابین تعیین می‌گردد. تعیین کفپوش مطلوب برای کابین یکی‌از

ادامه مطلب »
کوبیک چیست؟

کوبیک چیست؟

کوبیک چیست؟     کوبیک چیست؟   کوبیک چه می باشد؟ کوبیک نوعی سنگ میباشد که از سالیان پیش برای سنگ فرش خیابان ها ،

ادامه مطلب »
انواع سنگ مشکی

انواع سنگ مشکی

انواع سنگ مشکی   انواع سنگ مشکی انواع سنگ مشکی و کاربردآن سنگ گرانیت یکی‌از بزرگترین سنگ های ساختمانی مو جود در سطح زمین است.

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *